انتشارات خیلی سبز

با سری کتاب های انتشارات خیلی سبز بیشتر آشنا شوید.
انتشارات خیلی سبز یکی از پرعنوان ترین انتشارات موجود در بازار است. آشنایی با سری کتاب های هر انتشارات از آن جهت ضروری است که هر سری برای سطح خاصی از دانش آموزان تالیف شده است. بنابراین قبل از تهیه ی کتاب شما باید به طور کامل با این سری ها آشنا باشید تا بتوانید با توجه به سطح خود بهترین کتاب را انتخاب کنید. در اینجا به معرفی کامل سری کتاب های انتشارات خیلی سبز می پردازیم:
کتاب‌های تست
هدف از تالیف کتاب های تست انتشارات خیلی سبزآمادگی در کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی از جمله آزمون های قلمچی ، گاج ، مبتکران، گزینه دو و سنجش است.
روند کلی کتاب های تست انتشارات خیلی سبز به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه آورده شده است که این درسنامه معمولا مطابق فصل های کتاب درسی است. اما به عنوان مثال در کتاب شیمی دوازدهم تست خیلی سبز قسمت مسائل که بخش مهمی در کنکور سراسری است به آخر کتاب منتقل شده است. حجم درسنامه ها نیز متناسب بوده و از زیاده گویی و اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری شده است. اما در عین متناسب بودن تمام مطالب کتاب درسی پوشش داده شده است. هم چنین مولفان کتاب های تست سعی کرده اند که نکات کنکورهای سال های اخیر را در درسنامه ها بگنجانند. بعد از درسنامه ها تست های مربوط به هر قسمت آورده شده است که معمولا این تست ها از آسان به سخت چیده شده اند. تعداد تست ها متناسب با اهمیت هر فصل است. مثلا در کتاب ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز فصل تابع با توجه به اهمیت آن دارای 523 تست و فصل مجموعه ها 80 تست دارد.  
کتاب‌های تیزهوشان
مجموعه کتاب های تیزهوشان انتشارات خیلی سبز برای مقاطع دبستان(ابتدایی) و متوسطه اول تالیف شده اند. این کتاب ها به دو صورت تک درس و جامع تالیف شده اند. یعنی به عنوان مثال در مقطع ششم دبستان هم کتاب علوم تیزهوشان ششم انتشارات خیلی سبز موجود است و هم جامع تیزهوشان ششم خیلی سبز! روند کتاب های تیزهوشان به این صورت است که در ابتدا درسنامه ی کاملی از مباحث مورد نظر آورده شده و سپس در خلال درسنامه تست های مربوط به آن آورده شده است. سپس در پایان تست ها به ترتیب روند آموزشی تدریس شده در درسنامه چیده شده اند. در این کتاب از سوالات مربوط به استعدادهای درخشان، انرژی اتمی و همچنین آزمون های خارجی مثل مسابقات ریاضی آمریکا، آفریقای جنوبی نیز استفاده شده است.
 
کتاب‌های فصل آزمون
همان طور که از نام این کتاب ها مشخص است، درسنامه ای ندارند و زمانی که کتاب را باز می کنید از همان ابتدا با آزمون های این کتاب مواجه می شوید. بنابراین این سری از کتاب های انتشارات خیلی سبز برای دوران جمع بندی مناسب هستند  نه  برای کسانی که هنوز مطالعه ی درس را کامل نکرده و یا مفهوم آن را درست متوجه نشده اند. بهترین زمان استفاده از این کتاب ها دوران جمع بندی است یعنی زمانی که درس به طور کامل مطالعه شده و نیاز به یک منبع با تست ها فراوان و متنوع است. در واقع با استفاده از کتاب های فصل آزمون می توان نمونه آزمون هایی را قبل از امتحان اصلی برگزار کرد. با دانلود نمونه فصل کتاب های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز می توانید با  نحوه ی تالیف و محتوای کتاب آشنا شوید.
 
کتاب‌های آموزش شگفت انگیز
روند کلی این کتاب ها به این صورت است که در ابتدای هر فصل درسنامه هایی قرار داده  شده و در ضمن درسنامه سوالات تشریحی و تستی مرتبط با آن مطرح شده. سپس سوالات تشریحی مربوط به مبحث تدریس شده و پس از آن نیز سوالات تستی قرار داده شده است. روند کلی کتاب های آموزش شگفت انگیز تقریبا مشابه کتاب های سه بعدی انتشارات الگو و سیر تا پیاز انتشارات گاج  است که هر سه با هدف آموزش، موفقیت در امتحانات تشریحی و هم چنین موفقیت در آزمون های تستی تالیف شده اند.
 
کتاب‌های کار
کتاب های کار انتشارات خیلی سبز مجموعه ای تشکیل شده از سوالات بدون پاسخ های تشریحی هستند که برای استفاده از این کتاب دانش آموز به یک راهنما که معمولا معلم و یا والدین هستند، نیاز دارد. بیشتر کتاب های کار انتشارات خیلی سبز برای  مقطع دبستان و متوسطه اول تالیف شده است. اما در مقاطع بالاتر کتاب کار شیمی 3 و عربی 3 جزء برترین و پرفروش ترین کتاب های کار موجود در بازار است. کتاب های کار خیلی سبز علاوه بر دانش آموزان می تواند برای معلمان نیز مفید باشه و به جای جمع آوری جزوه ها و نمونه سوالات حجیم از این کتاب ها برای کلاس های خود استفاده کنند.
 
کتاب‌های ماجراهای من و درسام
سری کتاب های ماجراهای من و درسام برای 20 گرفتن انتشارات خیلی سبز با هدف موفقیت دانش آموزان در امتحانات تشریحی و نهایی تالیف شده اند. در ابتدای هر فصل درسنامه های خلاصه برای هر زیرمبحث قرار داده شده است و پس از آن سوالات تشریحی مربوط به همان مبحث آورده شده تا تسلط دانش آموزان در موضوع تدریس شده محک زده شود. البته در این کتاب ها تعداد محدودی تست نیز قرار داده شده که تعدادشان برای شرکت در آزمون تستی کافی به نظر نمی رسد!
کتاب‌های هفت خان
کتاب های هفت خان انتشارات خیلی سبز کتاب های موضوعی درس ادبیات فارسی هستند که با توجه به سلیقه ی طراحان کنکور که چند سالی است به صورت موضوعی سوالات کنکور را طرح می کنند، تالیف شده اند. کتاب هفت خان قرابت معنایی، هفت خان لغت و املا و هفت خان دستور زبان فارسی و هفت خان آرایه های ادبی کتاب های مربوط به این قسمت هستند که با توجه به تعداد تست ها فراوانی که دارند دانش آموز را از مطالعه ی کتاب های قطور بی نیاز می کنند. هم چنین با توجه به قطعی که ناشر برای این کتاب ها در نظر گرفته حمل و نقل آن ها و استفاده از آن در محل هایی مثل تاکسی و اتوبوس راحت به نظر می رسد.
 
کتاب‌های نردبام
مجموعه کتاب های نردبام انتشارات خیلی سبز شامل تست های دشوارتر نسبت به سایر کتاب های این مجموعه است و برای دانش آموزانی کاربرد دارد که روی مباحث یک درس مسلط شده اند، تست های معمولی و در حد استاندارد آن را به راحتی می زنند و دنبال منبعی هستند که با تمرین تست های سخت بتوانند به درصد 100! در کنکور برسند. توجه کنید که مجموعه کتاب های نردبام نباید به عنوان منبع اصلی در یک درس مورد استفاده قرار بگیرند بلکه باید به عنوان منبع دوم و مکمل مورد استفاده قرار بگیرند.
کتاب‌های شب امتحان
کتاب های شب امتحان انتشارات خیلی سبز به تقلید از جزوات بنی هاشمی، اسفندیار و هم چنین نشر گلواژه تالیف شده اند. در این کتاب ها سوالات امتحانات نهایی چند سال اخیر قرار داده شده که همان طور که از نامشان مشخص است برای شب امتحان منابع مناسب و جمع  جوری هستند. هم چنین خلاصه ی بسیار مفید و مختصری در این کتاب قرار داده شده که فقط برای دوره کردن سریع قبل از امتحان مفید هستند.
کتاب‌های خوش خطی
مجموعه کتاب های خوش خطی انتشارات خیلی سبز برای تمرین خوش خطی با استفاده از مداد یا خودکار تالیف شده اند. این کتاب ها برای مقاطع ابتدایی تالیف شده اند تا از همان ابتدای تحصیل دانش آموزان با یکی از مباحث مهم و پرکاربرد یعنی خوش خطی آشنا شوند.
کتاب‌های جمع بندی
کتاب های جمع بندی انتشارات خیلی سبز همان طور که از نامشان مشخص است برای دوران جمع بندی و نزدیک به کنکور مناسب هستند. بنابراین در ابتدای سال تحصیلی و برای یادگیری کامل دروس نمی توانید از این کتاب ها استفاده کنید.  در این کتاب ها نمونه سوالات کنکور سراسری سال های اخیر به همراه خلاصه ای از دروس قرار داده شده تا بتوان در کمترین زمان ممکن مباحث را دوره کرد.
 
کتاب‌های چند کنکور
مجموعه کتاب های چند کنکور انتشارات خیلی سبز برای نظام جدید آموزشی تالیف شده اند و قبلا برای نظام قدیم انتشارات خیلی سبز کتاب های چندکنکور را چاپ نمی کرد. این کتاب ها برای هر سه رشته ی ریاضی، تجربی و انسانی تالیف شده و شامل کنکورهای سراسری 5 سال اخیر داخل و خارج یعنی مجموعا 10 مجموعه از کنکورهای سال های اخیر است. کتاب های چند کنکور شامل دو جلد است. در جلد اول سوالات آورده شده و در جلد دوم پاسخ های تشریحی مربوط به جلد اول. همان طور که در ابتدا گفتیم این کتاب ها فقط برای نظام جدید آموزشی تالیف شده اند. بنابراین در سوالاتی از نظام قدیم که منطبق با نظام جدید نیست تغییراتی اعمال شده تا برای کنکور جدید مناسب باشد.
شما می توانید با مراجعه به سایت ketabkonkour.com  تمام سری کتاب های انتشارات خیلی سبز را با تخفیف تهیه کنید.
 

نماد

شماره کارت بانکی   5892101175400023  و 6037991933556474  
به نام نوید صامتیCopyright © 2017-2019