انتشارات قلم چی

انتشارات قلمچی
آشنایی با انواع کتاب‌های انتشارات قلمچی
کتاب های آبی
کتاب های آبی انتشارات قلمچی را می توان معادل کتاب های میکرو انتشارات گاج در نظر گرفت. البته کتاب های آبی به مراتب قدیمی تر هستند و در واقعقلمچیاولین انتشاراتی بود که اقدام به جمع آوری تست های کنکور و طبقه بندی آن ها کرد. البته در کتاب های جدید آبی علاوه بر تست های کنکورهای سراسری و دانشگاه آزاد، تست های آزمون های کانون نیز قرار داده شده است. در این کتاب ها در ابتدای هر مبحث درسنامه های کوتاه و خلاصه ای قرار داده شده که برای یادگیری مطالب مناسب نیستند و فقط به درد مرور و یادآوری فرمول ها و نکات می خورند. از آنجا که در این کتاب ها برای هر زیرمبحث تعداد زیادی تست آورده شده است، در صورتی که زمان محدودی دارید می توانید تست ها را به صورت یکی در میان و یا مثلا مضرب یک عددی تمرین کنید و بعدا در صورت اضافه آوردن وقت تمامی تست ها را بزنید. در انتهای کتاب نیز پاسخ های تشریحی تست ها آورده شده است و هر جا که لازم بوده نکات مهم و کلیدی برای حل تست ها نیز توضیح داده شده است. از کتاب های پرفروش آبی می توان به زیست جامع آبی قلمچی، ریاضی جامع آبی کنکور رشته تجربی قلمچی و ادبیات جامع آبی قلمچی اشاره کرد.
  
کتاب های سه سطحی
کتاب های سه سطحی انتشارات قلمچی یکی از سری کتاب های جدید این انتشارات است که به پرفروش ترین سری کتاب های آن نیز تبدیل شده است. این کتاب ها همانطور که از نامشان مشخص است دارای سه سطح سوال دشوار، نسبتا دشوار و دشواتر هستند و این سطح بندی بر اساس میزان پاسخگویی دانش آموزانی که در آزمون های کانون قلمچی شرکت می کنند مشخص شده است. این کتاب ها هیچ درسنامه ای ندارند و برای دانش آموزان متوسط تا قوی مناسب هستند تا در دوران جمع بندی و یا ایام عید نوروز بتوانند سوالات سطح بالاتری کار کنند. در سال های قبل این سری کتاب ها فقط برای دروس اختصاصی چاپ شده بودند. اما امسال انتشارات قلمچی برای دروس عمومی نیز کتاب های سه سطحی را چاپ کرده است. سه سطحی دین و زندگی یازدهم، سه سطحی ادبیات فارسی یازدهم، سه سطحی ادبیات فارسی دوازدهم و سه سطحی عربی زبان قرآن دوازدهم از جمله کتاب های سه سطحی عمومی است که انتشارات قلمچی به تازگی چاپ کرده است.
کتاب های سبز
سری کتاب های سبز انتشارات قلمچی مخصوص آموزش از طریق حل مساله هستند. درسنامه های خیلی مفصلی در این کتاب قرار داده شده است تا دانش آموزان را با تمام نکات تستی و تشریحی مبحث مورد نظر آشنا کند. پس از درسنامه ها سوالات تستی، تشریحی و سوالات پایان فصل برای هر درس قرار داده شده است. سوالات دارای پاسخ های تشریحی کاملی هستند. منبع سوالات تستی در کتاب های سبز انتشارات  قلمچی، سوالات کنکور سراسری، دانشگاه آزاد و سوالات آزمون های کانون است. منبع سوالات تشریحی امتحانات نهایی و سوالات پرتکرار مدارس برتر کشور می باشد.
کتاب های جمع بندی
کتاب های جمع بندی انتشارات قلمچی کتاب های آزمون محور هستند. یعنی به تفکیک دروس پایه و دوازدهم تعدادی آزمون به همراه پاسخ تشریحی در این کتاب ها قرار داده شده است تا دانش آموزان برای جمع بندی دروس از طریق آزمون استفاده کنند. در سال های قبل برای هر مقطع سه جلد کتاب جمع بندی عمومی، جمع بندی پایه و جمع بندی دوازدهم چاپ می شد. اما در سال جدید آزمون های عمومی در دل کتاب های پایه و دوازدهم قرار گرفته و دانش آموزان هر مقطع باید دو جلد کتاب جمع بندی عمومی و جمع بندی پایه را تهیه و استفاده کنند. در مقطع دوازدهم تجربی 3 آزمون برای جمع بندی دروس دوازدهم در نیمسال اول و 1 آزمون برای جمع بندی دروس دوازدهم در نیمسال دوم قرار داده شده است و در کتاب پایه نیز 6 آزمون برای جمع بندی دروس دهم و یازدهم تجربی گنجانده شده است. بنابراین یک دانش آموز در مقطع دوازدهم تجربی می تواند با مجموع 10 آزمون مطالب پایه و دوازدهم را جمع بندی کند. برای مقاطع دوازدهم رشته انسانی و دوازدهم رشته ریاضی نیز همین تعداد آزمون برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
کتاب های پرتکرار
سری کتاب های پرتکرار انتشارات قلمچی مخصوص دوران امتحانات نهایی و امتحانات مدارس است. یکی از ویژگی های این کتاب دارا بودن درخت دانش در ابتدای هر فصل است. دانش آموزان با مطالعه ی درخت دانش در یک نگاه می توانند با مطالب مهم و کاربردی آن فصل که مورد توجه مولفین سوال امتحانات نهایی است آشنا شده و با خیال راحت تری به حل سوالات تشریحی این کتاب بپردازند. البته ناگفته نماند قبل از مرور درخت دانش حتما باید بر مطالب کتاب درسی مسلط باشید. توجه کنید که کتاب های پرتکرار انتشارات قلمچی درسنامه ندارند.
 
کتاب های جامع
کتاب های جامع انتشارات  قلمچی کتاب هایی با هر سه هدف آموزش، تسلط بر سوالات تشریحی و تستی هستند. این سری کتاب ها را می توان معادل کتاب های سه بعدی انتشارات الگو و یا سیر تا پیاز انتشارات گاج دانست. البته ناگفته نماند کتاب های سه بعدی و سیر تا پیاز نسبت به کتاب های جامع قلمچی با کیفیت تر و پرفروش تر هستند. یکی از ویژگی های این سری ذکر مجموع سوالات تشریحی و تستی روی جلد کتاب است. به عنوان مثال در کتاب فارسی جامع دوازدهم تعداد 1000 سوال تستی و تشریحی در کتاب آورده شده و عدد 1000 روی جلد کتاب درج شده است.
کتاب های کار
کتاب های کار انتشارات قلمچی معادل کتاب های کار انتشارات خیلی سبز و کتاب های کار انتشارات گاج هستند با این تفاوت که درسنامه های مختصری دارند و دانش آموزان می توانند قبل از اینکه به سراغ حل سوالات بروند، از این درسنامه ها برای مرور استفاده کنند. در این کتاب ها برای یادگیری ابتدایی و تسلط بر شکل ها و نمودارهای کتاب درسی سوالاتی تحت عنوان پرسش و تعریف و برای یادگیری عمیق و مفهومی مطالب سوالات تحلیلی آورده شده که این قسمت یکی از مهم ترین و چالشی ترین بخش های کتاب است. لازم به ذکر است با توجه به اینکه سری کتاب های کار انتشارات قلمچی پاسخ تشریحی ندارند، لذا دانش آموز باید تحت نظر دبیر و یا والدین اقدام به حل سوالات کتاب کند.
کتاب های زرد
کتاب های زرد انتشارات قلمچی معادل کتاب های دور دنیا انتشارات گاج و چند کنکور خیلی سبز است. یعنی کتاب هایی که برای شبیه سازی کنکور در یک ماه پایانی و نزدیک به کنکور مورد استفاده قرار می گیرند.
کتاب های زرد انتشارات قلمچی برای رشته ی تجربی شامل کتاب های زیر است:

  • زرد 10 مجموعه کنکور 98: این کتاب شامل سوالات مناسب رشته ی ریاضی و تجربی داخل و خارج کشور در سال 98 است. یعنی از هر 2 کنکور برگزار شده در داخل و خارج کشور برای هر دو رشته ی ریاضی و تجربی سوالاتی که برای هر دو رشته مناسب بوده استخراج و در این کتاب قرار داده شده است. هم چنین سوالات عمومی مربوط به رشته های انسانی، هنر و زبان نیز در این کتاب آورده شده است. پاسخ تشریحی همه ی تست ها در انتهای کتاب آمده و مجموعا دارای 1210 تست می باشد.
 
  • زرد 10 مجموعه سوال عمومی دهم و یازدهم: این کتاب شامل 10 مجموعه سوال عمومی و 1000 تست است که بر اساس کنکورهای سراسری داخل، خارج و آزمون های کانون در کتاب آورده شده است. منطق چیدمان سوالات در این کتاب مطابق دفترچه ی کنکور سراسری است. در این کتاب 250 سوال ادبیات، 250 سوال دین و زندگی، 250 سوال عربی و 250 سوال زبان انگلیسی در کتاب گنجانده شده است.
 
  • کتاب زرد 10 کنکور رشته تجربی  (جلد سوال): این کتاب شامل 10 مجموعه ی 270 سوالی و مجموعا 2700 تست شبیه سازی شده با کنکور سراسری است. از این تعداد تست 1332 تست دقیقا تست های کنکور سراسری می باشند و مابقی تست ها از آزمون های کانون در این کتاب قرار داده اند. یکی از ویژگی های مهم این کتاب تحلیل گزینه های غلط در پاسخ های تشریحی است که برای دانش آموزان قوی بسیار مفید است. هم چنین دانش آموزان می توانند بعد از اتمام هر آزمون از این کتاب کارنامه ی خود را از طریق اپلیکیشن کانونی ها که لینک دانلود آن در سایت کانون نیز قرار گرفته است دریافت کنند. گرفتن کارنامه و محاسبه ی درصدها نیز جزو نقاط مثبت این کتاب نسبت به سایر رقبا محسوب می شود.
 
 
 

نماد

شماره کارت بانکی   5892101175400023  و 6037991933556474  
به نام نوید صامتیCopyright © 2017-2019